راه اندازی سیستم درون سازمانی دیجیتال مارکتینگ

یک ایده ای ناب از آژانس دیجیتال مارکتینگ آرکاوب برای صاحبان کسب و کار های بزرگ داریم. امروز قصد داریم در مورد راه اندازی سیستم درون سازمانی دیجیتال مارکتینگ در خود مجموعه شما صحبت کنیم همانطور که مستحضر هستید با پیشرفت علم و تحولی که در عرصه اینترنت به وجود آمده است اکثر کسب و کارها سیستم بازاریابی ، مذاکره و فروش خود را به دنیای اینترنتی سپرده اند. برخی از شرکت های خصوصی و بزرگ هستند که اساس واحد بازاریابی و فروش و تبلیغات بصورت دیجتال مارکتینگ مدیریت میشود.با توجه به این موضوع ، حضور در دنیای اینترنتی و مجازی بسیار افزایش پیدا کرده و بر هیچ کس پوشیده نیست که نیازمند آن هستیم از یک تیم دیجیتال مارکتینگ در کنار  شرکت یا مجموعه خود استفاده کنیم.

راهکارهای ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ :‌

برون سپاری پروژه دیجیتال مارکتینگ

در این حالت پروژه به یک شرکت دیجیتال مارکتینگ مثل آرکاوب طی قراردادی واگذار میشود. در این حالت پروژه شما را تحلیل کرده و در خود مجموعه آرکاوب خدماتی را به شما ارائه می‌کنیم.

راه اندازی واحد دیجیتال مارکتینگ در مجموعه شما

بعضی از شرکت ها و کارخانجات و سازمان ها هستند که بحث محرمانگی اطلاعات برای آنها ضروری و حیاتی میباشد. اگرشما هم جزو این مجموعه ها هستین میتوانید این تیم را درون سازمان خود تشکیل دهید و برای این کار نیاز به استخدام چند نیروی حرفه‌ای دارید.

یک بحثی که در این حالت بسیار حائز اهمیت است تشکیل این کارگروه مسائل و مشکلات خاص خودش را دارد و این کار تخصصی بوده و نیاز به دانش و تخصص حرفه‌ای دارد . مورد بعدی که نیازمند اشاره کردن میباشد هرکدام از تخصص‌ ها ، نیازمند یک نفر مشاوره خاص خودش هست یعنی برای استخدامی نفرات نیازمند سرپرستان قسمت هستیم تا بتوانیم فرد را از طریق دانش اطلاعات موجود تخلیه اطلاعاتی کنیم و بهترین ها را برای گروه شما استخدام کنیم.

مزایای برون سپاری پروژه

برون سپاری پروژه مزایایی برای مجموعه شما دارد:

  • کاهش هزینه های اولیه و سرمایه گذاری کم
  • استفاده از تخصص های مختلف

شما با یک هزینه ای که در حد استخدام دو سه نفر نفر متخصص هست از تخصص افراد مختلف استفاده می‌کنید. برای مثال نفرات زیر در کنار کسب و کار شما خواهند بود. و بنا به بزرگی پروژه در هر قسمت یکی یا چند نفر در پروژه شما فعالیت خواهند کرد.

  • مشاوره کسب و کار و تعیین استراتژی
  • طراحی سایت و پشتیبان سایت
  • سئو و بهینه سازی سایت
  • متخصص سوشیال مارکتینگ
  • متخصص تبلیغات اینترنتی
  • گرافیست و تیزر

شما با همکاری با آرکاوب می توانید از تخصص چندین نفر استفاده کنید برای همین در این کار باعث کاهش هزینه های شما شده و اینکه هزینه های جانبی مثل بیمه و مالیات و غیره را نخواهد داشت.

مزایای راه اندازی واحد دیجیتال مارکتینگ‌ :

راه اندازی واحد دیجیتال مارکتینگ در خود مجموعه شما هم مزایایی دارد:

کاهش زمان ارتباط : افراد در مجموعه شما فعالیت دارند و این کار باعث کم شدن ارتباط خواهد شد. مثل برگزاری جلسات با محوریت پروژه – اعمال تغییرات و …

افزایش بهره وری و کارایی و کارآمدی : استفاده از نیروی تمام وقت و متخصص باعث افزایش بهره وری خواهد شد.

بازگشت سرمایه : این کار به سرمایه گذاری اولیه زیادی نسبت به برون سپاری نیاز دارد ولی بدلیل تخصصی بودن، زمان برگشت سرمایه کم و میزان بازگشت سرمایه زیاد خواهد بود

سرعت رسیدن به اهداف : سرعت رسیدن به اهداف با توحه به المان های گفته شده در بالا سریع تر خواهد بود.

محرمانگی اطلاعات : ولی مهمترین عاملی که باعث شده ما این سیستم را راه اندازی کنیم امنیت اطلاعات است. اطلاعات برای بسیاری از کارفرماها حائز اهمیت ترین آیتم بوده به صورتی که در برخی موارد از جهت عدم نشر اطلاعات از برون سپاری دیجیتال مارکتینگ شرکت های دیگر هم خودداری می کنند و آگاهی کامل در راه اندازی واحد دیجیتال انفورماتیک را ندارند. ما پیشنهاد می کنیم اگر کسانی هستند که امنیت اطلاعات برای آنها ضروری و حیاتی است حتما از این سیستم استفاده کنند.در برخی موارد سرور های سایت و فروشگاه و … هم در خود مجموعه راه اندازی میشود تا هیچ فردی از بیرون سازمان به آن دسترسی نداشته باشد.

 

روند شروع همکاری ایجاد سیستم دیجیتال مارکتینگ درون سازمانی :

۱ – شما کی هستین ؟‌ اولین قدم شروع همکاری تحقیق و اکتشاف در مورد کسب و کار شماست اینکه شما چه کسی هستید. ما باید درک عمیقی از کسب و کار شما داشته باشیم در مورد مزیت های رقابتی ، خلا ها ، مخاطبان شما ،  بالاسری های شما ، کشمکش‌های کسب و کار شما و همه مواردی که در راستای یک کسب و کار نیاز است بدانیم را باید دریافت بکنیم

۲ – شناخت رقبا : مورد بعدی بعد از شناخت شما ، شناخت رقبای شماست. قرار هست با چه کسانی وارد رقابت شوید و در مورد رقیبان هم نیاز هست که در مورد مزیت های رقابتی ، خلا ها ، مخاطبان ، کشمکش‌های کسب و کار و روش های حل آنها توسط رقیبان و استراتژی هایی که آنها استفاده میکنند را باید دریافت بکنیم

۳- شناخت جامعه هدف : سومین قدم شناخت جامعه هدف است ما نیاز داریم که مخاطبان شما را دسته بندی کرده و نیازهای آنها را کاملا شناسایی کنیم. اکثر کارفرماها این نگرش را دارند که همه ایران مشتری من هست. ما نیاز داریم که تحلیل دقیقی از آمار و داده های مخاطبان شما با هم داشته باشیم تا بتوانیم بر اساس نیازها و فضاهایی که هست برای آنها برنامه‌ریزی کنیم.

۴ – تدوین استراتژی :بعد از اینکه فهمیدیم شما چه کسی هستید و با چه کسانی قرار را بکنیم رقابت بکنیم و اینکه مخاطبان شرکت کسب و کار شما چه کسانی هستند میرسیم به مرحله چهارم یعنی تدوین استراتژی در این راستا بعد از تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده بهترین حالتی که در کمترین زمان و کمترین هزینه بتوانیم بهترین نتیجه را بگیریم را تدوین می کنیم.

۵ – استخدام نفرات :‌ بعد از این که تدوین استراتژی انجام شد و نفرات مورد نیاز شناسایی شدند می‌توانیم بر اساس میزان سرمایه‌گذاری افراد متخصص مورد نیاز را جذب و استخدام کنیم

۶ – مشاوره : از این به بعد گروه آرکاوب مشاور شما و نفرات استخدامی در گروه شما هستیم تا مطمعن شویم کارها طبق استراتژی خاص خودشون پیش میروند. در این حالت سرپرستی نفرات استخدامی با گروه ما هست.


سوالات متداول

۱-چرا  راه اندازی این سیستم را به آرکاوب بسپاریم؟

این کار به دانش و تخصص خاص خودش نیاز دارد.قطعا استفاده از دانش و تخصص ما باعث کاهش هزینه ها و کاهش زمان و افزایش بهره وری خواهد شد. و همچنین مشاوره ما را در طول مدت قرارداد خواهید داشت.

۲- چه تعداد نیرو نیاز داریم؟

تعداد نیروی انسانی یک تیم به میزان نیاز و هدف شما بستگی دارد.این آیتم براساس میزان حضور شما و برندینگ شما در فضای اینترنت می‌باشد در برخی مجموعه‌ها به یک نفر یا دو نفره بسنده میشود و در برخی موارد یک تیم حرفه ای چند ده نفره هم استخدام میکنیم.

نیروهای استخدامی برای آرکاوب هست یا مجموعه من ؟

این نفرات در سازمان یا شرکت شما استخدام می‌شوند با شما قرار داد می بندد و از شما حقوق و دستور می گیرند و ما صرفا وظیفه مشاوره در این رابطه را با شما خواهیم داشت.

میزان حقوق در چه حدی خواهد بود ؟

پرداختی به نفرات استخدامی بستگی به میزان تخصص و سابقه کاری هر فرد و میزان مسئولیتی که فرد قبول میکند بستگی دارد

آژانس دیجیتال مارکتینگ آرکاوب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *