تبلیغات اینترنتی

معرفی بخش تبلیغات اینترنتی آرکاوب

واحد تبلیغات اینترنتی در  آرکاوب جزو یکی از ارزان ترین ، سریع ترین و زودبازده ترین روش های ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ می باشد. این واحد جزو یکی از بخش های ابداعی در آرکاوب است که تفاوت بسیار زیادی با واحد تبلیغات اینترنتی سایر شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ دارد. اساس این بخش را سایت هایی مثل دیوار شیپور و دیجی‌کالا تشکیل می دهند اجازه دهید یک توضیح کلی در مورد این بخش ارائه بدهیم و بعد وارد جزئیات شویم.

تاثیرات بخش تبلیغات اینترنتی روی کسب وکار ها

بخش تبلیغات اینترنتی تاثیرات مستقیمی رو کسب و کار دارد. به عنوان مثال افزایش تماس ، دیده شدن نام مجموعه شما در بین کسب و کارهای مختلف در سطح اینترنت (درج آگهی در ۵۰ سایت برتر ایران) ، افزایش حضور در اینترنت و شروع برندینگ سراسری ، دسترسی مخاطبان  با روش های مختلف جستجو به شما ، لینک سازی خارجی برای سایت ، افزایش اعتماد مخاطبان و ماندگاری در ذهن مخاطبان از دلایلی هست که ما را ترغیب به راه اندازی بخش تبلیغات اینترنتی در آرکاوب کرد.
 

 

پلن واحد تبلیغات اینترنتی کسب و کارها :

سایتهای آگهی و دایرکتوری زیادی در ایران فعال هستند. این سایت ها سعی در رقابت با همدیگر و جذب بیشترین مخاطب از روش های مختلف برای پلتفرم خود دارند. همه با سایت هایی مثل دیوار ، شیپور آشنایی داریم. ولی چند ده سایت و اپلیکیشن هم وجود دارند که در این زمینه بصورت عمومی و اختصاصی در حال فعالیت هستند. برای نمونه سایتهایی مانند نیاز روز ، ایران تجارت ، نیازمندی ها ، ایستگاه و پارس سنتر و …  بعنوان سایت های عمومی دایرکتوری روزانه چندین هزار بازدید دارند.اجازه دهید آمار سایت دیوار را با هم بررسی کنیم.

آمار سایت دیوار برای سال ۱۳۹۹ طبق آمار رسمی درج شده در وب سایت دیوار :

  • ۴۴ میلیون کاربر عضو دیوار هستند
  • ۱۳۰ میلیون آگهی در یک سال منتشر میشود
  • ۴۱ میلیارد بازدید از آگهی ها فقط در سال ۹۹ انجام شده است
  • کلیدواژه مبل در گوگل سالیانه بیش از ۶۸۴ هزار بار جستجو می‌شود. اما همین کلمه در دیوار بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار بار توسط کاربران جستجو شده است؛ یعنی بیش از ۴ بـرابر جستجو در گوگل!

این آمار نشان دهنده حضور مردم در این سایت های تبلیغاتی هست و همچنین گفته شد که رقابتی بسیار شدید مابین این سایت ها برای جذب هرچه بیشتر این مخاطبان هست.

سایت هایی که گفته شد عمومی هستند و همه میتوانند در آن فعالیت نمایند. ولی بعضی از سایت های دایرکتوری مثل پارس سنتر بصورت تخصصی فعالیت مینمایند. این سایت ها اکثرا رتبه های ایده الی در نتایج گوگل دارند. برای همین در صنف کاری شما سایت های دایرکتوری تخصصی و مرتبط را شناسایی میکنیم و در آنها نیز به فعالیت میپردازیم.این سایت ها بعضا دارای هزینه هایی هم هستند. هزینه برای ثبت اگهی ، بروزرسانی ، سراسری بودن ، ستاره دار کردن ، نردبان ، فوری و… هستند که بنابه تشخیص هزینه برخی از این پلن ها را پرداخت میکنیم تا نتایج ایده آلی کسب کنیم.

پلن تبلیغات اینترنتی میتواند بصورت مستقل مدیریت شود و هم میتواند زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ باشد. در هر صورت نیاز هست که ما اهدافی برای پروژه تعیین کنیم. مثلا فروش مستقیم ، فروش عمده ، افزایش تماس ، جذب نمایندگی ، برندینگ منطقه ای ، برندینگ سراسری و … . ما براساس این اهداف شروع به انجام تحقیقاتی با دید کسب و کاری میکنیم. رقیبان موجود در این عرصه ها را شناسایی کرده و نقاط قوت و ضعف را شناسایی نموده  و براساس تجربه قبلی خودمان خلا هایی که در این فضای رقابتی وجود دارد را هم شناسایی میکنیم. و بعد از انجام تحقیقات و شناسایی بازار و مخاطبان هدف نسبت به برنامه ریزی جهت شروع فعالیت اقدام میکنیم. ما از جانب شما در این سایت ها بسته به نیازتان ثبت نام کرده و پروفایل مربوطه را تکمیل می‌کنیم سپس با توجه به زمینه فعالیت کسب و کار شروع به درج آگهی های عمومی و تخصص میکنیم.

مزایا و معایب پلن تبلیغات اینترنتی :

این قسمت برای ورود به دنیای اینترنت سریع ترین ارزان ترین و راحت ترین روش است ولی معایبی هم دارد مثلاً مشتری هایی که در این حالت تماس می‌گیرند بدون فیلتر خاصی از طرف ما هستند. ما نمی توانیم برای این قسمت فیلترهایی را مشخص کنید مثلا فلان مشتری‌ها با ابعاد کاری مشخص یا فلان مخاطبان هدف با ما تماس بگیرند ولی میشود ادعا کرد که تعداد تماس ها افزایش محسوسی پیدا خواهند کرد و روح تازه ای به کسب و کار ما خواهند بخشید. همانطور که قبلا هم گفته شد این بخش یکی از برترین و سریع ترین روش های ورود به اینترنت هست و توانایی رقابت اولیه رقیبان را دارد و کسانی که از ورود به دیجیتال مارکتینگ واهمه دارند و یا کسانی که برای ورود نمی‌تواند تصمیم بگیرند شروع خوبی هست.

اصولاً طرح‌هایی که در مارکتینگ آرکاوب ارائه می شوند میتوانند به صورت همزمان هم مدیریت شوند پلن مارکتینگ ضروری بوده و باید برای شروع همکاری انتخاب شود ولی سایر طرح ها انتخابی بوده و بسته به نیاز مخاطب و کارفرما می می توانیم یک یا چند مورد را انتخاب کرده و شروع به فعالیت کنیم.

 

طرح های موجود برای پلن واحد تبلیغات اینترنتی

انتخاب پلن کلی تبلیغات اینترنتی برای شروع همکاری لازم هست. ولی ما در کنار این پلن ، راهکارهای دیگری هم برای افزایش میزان فعالیت و فروش در نظر داریم. سعی کردیم تا طرح های پیشنهادی از فضاهای جدید به این بخش اضافه کنیم. در حال حاضر طرح های زیر در بخش تبلیغات اینترنتی آرکاوب هستند :

  • مارکت‌پلیس یا چند فروشندگی
  • دیتابیس یا همان بازاریابی چریکی
  • ثبت مشاغل

ما در آرکاوب سعی میکنیم براساس نیاز کارفرما و اهدافی که برای پروژه مشخص کرده ایم ابزارهای جانبی کمک کننده را شناسایی کرده و عملیاتی کنیم. این ابزارها کمک کننده برای رشد کسب و کار ما هستند. در زیر به جزییات طرح ها اشاره میکنیم. لطفا با ما همراه باشید.

 

مارکت پلیس  یا سیستم چند فروشندگی :

همه ما با سایت بزرگ دیجی کالا آشنایی داریم. بجز دیجی کالا سایت های دیگری هم مانند ایمالز ، تجارت اول ، باسلام ، آنلاین کالا و … وجود دارند که سیستم چند فروشندگی دارند. یعنی ما میتوانیم کسب و کارمان را در این سایت ها ثبت کنیم و بعد از اخذ مجوزهای لازم از این سایت ها و همچنین مجوزهای قانونی و دولتی شروع به درج محصولات خودمان کنیم.

مزایای این نوع سایت ها را میتوان به افزایش اعتماد ، افزایش فروش و برندینگ اشاره کرد. اکثر مردم به این سایت ها اعتماد و اطمینان دارند ما هم از این بسترها استفاده میکنیم و در جهت فروش خودمان استفاده میکنیم.

سیاست دیجی کالا به صورت شکلمیباشد که کسب و کارهای ثبت نامی به عنوان فروشنده در اول کار نیازمند فعالیت و جلب اعتماد کاربران هستند تا بتوانند در لیست مرتبط ترین های دیجی کالا قرار بگیرند. ما هم برای حل این مشکل سعی میکنیم با استفاده از سیاست های ابداعی خودمان ، مخاطبان را از راه های مختلف به صفحات دیجی کالای خودمان منتقل کنیم و عمل فروش را انجام دهیم. رفته رفته با افزایش فروش و جلب رضایت کاربران کسب وکار ما هم در جزو مرتبط ترین های دیجی کالا قرار میگیرد.

در کنار این سایت های چند فروشندگی عمومی ، برخی سایت های تخصصی مثل عمدکس برای فروش عمده ، سایت ویترین نت برای اصناف صنایع غذایی ، سایت توربو یدک و یدک یار برای صنف لوازم یدکی ، سایت ایران دکور و عمران رنتر برای سایت های در زمینه دکوراسیون و چندین سایت تخصصی دیگر که با توجه به صنف کاری شما را شناسایی میکنیم و در آنها به فعالیت میپردازیم.

ما میتوانیم سایت تخصصی چند فروشندگی برای کسب و کار شما را هم پیدا کرده و در آنها به فعالیت بپردازیم.

بازاریابی چریکی یا دیتابیس :

یکی دیگر از قسمت های جذاب تبلیغات اینترنتی بازاریابی چریکی یا دیتابیس است. این آیتم در سایر شرکت های دیجیتال مارکتینگ رخ نمی‌دهد و ابتکاری و مختص آرکاوب می باشد.ما اکثرا سعی در حضور در اینترنت داریم. یعنی ما در مکان هایی که احتمال حضوری مشتری در آنها هست حضور پیدا میکنیم و کسب و کارمان را در معرض دید مخاطبان هدفمان قرار میدهیم. ولی یک نوع بازایابی دیگری هم هست که ما در آن مخاطبان هدف و محل تجمع این مخاطبان را شناسایی کرده و شروع به برقراری ارتباط با مخاطبان میکنیم.

این محل تجمع می تواند کاملا متفاوت باشد بعضا تجمع در سایتهای آگهی و دایرکتوری ، سایت ثبت مشاغل ، کانال های تلگرامی ، گروه های واتساپی و گروه های تلگرامی می‌توانیم مخاطبان هدف را پیدا کنیم و بر اساس سیاست شرکت یا کارفرما شروع به برقراری ارتباط با مشتریان کنیم. و همچنین میتوانیم دیتابیسی از مشتریان جمع آوری کنیم و سپس به برقراری ارتباط تلاش کنیم.

قبل از شروع فعالیت نیازمند زیرساخت هایی هستیم مثل : پیام آماده ، عکس های مرتبط ، ویدیو های مرتبط ، کاتالوگ و … هستیم. نحوه برقراری ارتباط بسته به نوع مشتری و محل تجمع میتواند متفاوت باشد. برای نمونه میتوانیم از واتساپ ، تلگرام ، اس ام اس ، ایمیل و حتی نامه و… شروع کننده این مکالمه باشیم.

 

طرح ثبت مشاغل

بعضی از کسب و کارها هستند که نیازمند حضور ، دیده شدن و برندینگ هستند. بعضی سایت ها مثل کتاب اول ، جویشگر ، پارس سنتر ، بانک مشتری و …. که میتوانند مارا در این مهم یاری کنند. این سایت ها بعنوان سایت های کمک کننده برای ما عمل کنند. بخواهیم مثال بزنیم بعضی سایت ها مثل کتاب اول ، جویشگر ، پارس سنتر  و… میتوانند برای عموم شغل ها مفید واقع شوند. ولی برای بعضی کسب و کارها نیاز هست که در سایت های تخصصی ثبت نام کرد که میتوان به ‌سایت بانک مشتری ، اصناف یاب ، نماینده یاب و پارس سنتر و … اشاره کرد.این سایت ها در زمینه های خاص بیشترین بازدهی را دارند. بعضا نیاز هست که کسب و کار را در سندیکای مربوط به خود ثبت کنیم که این مورد هم تاثیر آنلاین و هم تاثیر میدانی دارد. در زمینه سایت های فروش فولادی هم میتوان به سایت های : فولاد ۲۴ ، آهن آنلاین ، آهن رویال  و … اشاره کرد.

در کل فضاهایی که رقیبان ما در آنجا حضور دارند شناسایی شده و در آنها ثبت نام میکنیم

کلیه فعالیتهای که در بخش مارکتینگ انجام می گیرد باید بر اساس اهداف پروژه باشد. برای همین قبل از شروع پروژه جلساتی با مدیریت مجموعه خواهیم داشت و شروع به ترسیم اهداف برای پروژه خواهیم کرد. در این جلسه مخاطبان هدف شناسایی میشوند ، رقبا بصورت کامل آنالیز میشوند ، مزایای رقابتی ما و خلا هایی که هست شناسایی میشوند ، روی نحوه اعتمادسازی و نحوه برخورد با مشتریان سرد و گرم بررسی هایی انجام میگیرد.
نتیجه گیری : ما در آرکاوب باید برای زمینه فعالیت شما تحقیقات کلی انجام دهیم و همه مواردی که کمک کننده هستند را شناسایی کنیم. و شروع به فعالیت بکنیم.

تعرفه قیمت تبلیغات اینترنتی :

جهت استعلام قیمت تعرفه های مربوط به پلن مدیریت تبلیغات اینترنتی و سه طرح اعلامی لطفا از طریق دکمه زیر اقدام نمایید.

 

 [mo]

آژانس دیجیتال مارکتینگ آرکاوب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *